Film ślubny w jedną minutę!

 
 

Na pytanie jak wygląda film ślubny w roku 2019 odpowiemy - zobaczmy go w jedną minutę! Jak to możliwe? Specjalnie dla was wycięliśmy jednominutowe fragmenty filmów ślubnych aby pokazać wam jak wygląda efekt naszej pracy. Do każdego omówionego fragmentu znajdziecie minimum 4 kawałki różnych wesel które nagraliśmy w ostatnim czasie. Aby je zobaczyć wystarczy przesunąć palcem w lewo. Sprawdźmy jak to wygląda!

Film oparty jest o 2 elementy - teledyski i elementy “LIVE”.

Co się z czym je? Jak to powstaje i co zawiera się w filmie z wesela? Zobaczmy to na konkretnych przykładach.

Czym różni się teledysk (klip) od momentu LIVE? To banalnie proste. Teledysk to po prostu wycięte i podłożone w rytm muzyki sceny. Czym więc jest LIVE? To po prostu urywki z waszego ślubu pozostawione w niezmienionej formie - takie jak przysięga małżeńska, pierwszy taniec czy toast przy stołach. Te elementy wciąż pozostaną dynamiczne dzięki ujęciom z dwóch kamer. Przy montażu waszego filmu synchronizujemy obraz z 2 kamer i niczym realizatorzy obrazu z telewizji wybieramy raz jedno raz drugie ujęcie tak, aby pokazać wasze wesele z różnych perspektyw.

1 Początek - klip.

Najczęściej film zaczynamy od scen z sesji plenerowej. Jakie będzie wasze miejsce? Romantyczne sceny nad jeziorem podczas zachodu słońca? Może wyścigi na gokartach? Albo przelot balonem? A może Paryż, Nowy York, Londyn? Kto wie gdzie nas poniesie :).

 

 

2 Wróćmy do przygotowań - klip.

Przygotowania to moim osobistym zdaniem bardzo ważny element filmu. Uwielbiam nagrywać te wszystkie ślubne dodatki, stroje, kwiaty. W uwiecznieniu tego nie chodzi po prostu o nagranie elementów garderoby czy ubierania. Tu chodzi o oddanie tego niepowtarzalnego klimatu!

 

 

3 Przyjazd do miejsca zaślubin.

Tutaj pokazujemy sceny takie jak: przystrojone miejsce ceremonii, przybywających gości, nadjeżdżającą parę młodą, a kończymy ten teledysk rozpoczęciem ceremonii (wejściem panny młodej / pary młodej).

 

 

Film szyty na miarę.

Wasz film ślubny, jest dostosowany do Waszych oczekiwań. Jednak wiele zależy jak zorganizujecie wasz ślubny dzień.

4 Ceremonia - skrót.

Główne różnice polegają na tym jakiego rodzaju jest to ceremonia. Zazwyczaj robimy skrót z najważniejszych momentów. Poza parą młodą i osobami prowadzącymi ceremonię pokazujemy możliwie najwięcej gości. Jeśli pozwoli na to czas i znajdzie się odpowiedni moment podczas np. tekstu o miłości dodajemy też elementy pleneru aby podkreślić relację kochającej się pary młodej.

 

 

5 Przysięga małżeńska - live.

Najbardziej kluczowy element ślubu. Zostaje oczywiście live, czasem tylko wytniemy lekkie zająknięcie pana młodego. :)

 

 

6 Po ceremonii - klip.

Podpisywanie dokumentów, ujęcia skrzypaczek, widok na ceremonię z góry, wyjście pary młodej (już małżeństwa), życzenia, przystrojona sala bankietowa gromadzący się goście na sali bankietowej czy powitanie chlebem i solą to elementy kolejnego teledysku.

 

 

Spójność i chronologia.

W każdym detalu.

7 Sto lat i gorzka wódka - skrót.

Wzniesienie pierwszego toastu odbywa się zazwyczaj na parkiecie, chwilę po wejściu pary młodej na salę weselną. Zazwyczaj po pierwszym posiłku pojawia się też staropolska gorzka wódka.

 

 

8 Pierwszy taniec - live.

Uwielbiam ten moment. Wszystkie oczy skierowane na sam środek parkietu, z głośników gra wybrana przez młodych piosenka która zapadnie im do końca życia w pamięć. To coś więcej niż taniec. Ten element zawsze w naszych filmach pozostaje jako element LIVE.

 

 

9 Wesele w teledyskach !

W dalszej części filmu znajdziecie elementy LIVE jak i teledyskowe. Dużo zależy od tego co dzieje się na samym weselu. Najczęściej w filmie ślubnym pomiędzy blokami LIVE znajdują się dwa teledyski zbudowane z parkietu, z części bankietowych, z animacji dla dzieci, z fotobudki, z tortu, z podziękowań dla rodziców, z pokazu fajerwerków, pokazów ogni, przemówień itd.

 

 

Czy wiesz jaki rodzaj oświetlenia zagości na twoim weselu?

Przeczytaj artykuł na ten temat i upewnij się że Twoje wesele będzie magicznie!

10 Wesele LIVE!

Wspomniane wcześniej elementy LIVE to trochę loteria. Wszystko zależy od prowadzącego waszą imprezę i od jej charakteru. Jako zespół operatorów zawsze podejmujemy decyzję o charakterze nagrania na miejscu. Używamy do tego specjalnych znaków sygnałów niczym brygada antyterrorystów :). Dosyć często zdarzają się niespodzianki o których nie wie para młoda. Przytoczymy kilka najciekawszych ostatnio uwiecznionych!

 

 

Zakończenie.

Film zazwyczaj kończymy wspomnianą wcześniej sesją plenerową. Pamiętajcie że czasu nie można zatrzymać, ale można go bardzo dobrze uwiecznić. Nie ma lepszej okazji niż ślub zatrzymanie na klatkach filmu rodziny czy znajomych. To pamiątka na całe życie. Nasz film się kończy, ale wasze nowe życie dopiero się rozpoczyna!

 

 

Każdy inny.

Oczywiście nie sposób opisać tutaj wszystkich możliwych scenariuszy, czasem trzeba w locie dostosować się do sytuacji. Zazwyczaj jednak wszystko idzie idealnie, myślę że to za sprawą ustalenia oczekiwań pary młodej i szczegółów ślubu na spotkaniu przed ślubem. I choć mamy pewien standard to każdy film jest różny. Na pytanie dlaczego filmy się od siebie różnią odpowiem wprost - każdy z nas jako ludzi jest inny. I to jest piękne! A jak będzie u was?