Jaki rodzaj oświetlenia będziecie mieć na Waszym weselu?

Zakładam, że nawet się nad tym nie zastanawialiście. Oświetlenie odgrywa ogromną rolę jeśli chodzi o przebieg całej uroczystości, klimat czy pamiątkę jaką jest film czy zdjęcia. Jeśli nie jesteście pewni, jakie będzie oświetlenie na waszym weselu, to poświęćcie chwilę na przeczytanie tego artykułu, aby dowiedzieć się jakie powinno być dobre światło.

Zwróć uwagę na to, że często przeglądając zdjęcia z wesel, bardziej podobają Ci się te, na których tle widać kolorowo oświetlone ściany. Ten rodzaj oświetlenia nadaje charakteru i życia ujmowanym chwilom. Czy u ciebie też będzie ten klimat?

Jak więc będzie na Waszym weselu?

Jeśli zastanawiacie się jakie będziecie mieć oświetlenie na sali bankietowej, warto przejrzeć zdjęcia waszej sali weselnej czy też zespołu lub DJa. Da wam to pewien pogląd na to jak to wygląda. Czasem obiekt weselny posiada własne dodatkowo płatne oświetlenie. Będąc wcześniej na sali i ustalając szczegóły warto poprosić o włączenie takiego oświetlenia i je zweryfikować. Trzeba pamiętać również o tym że spora część wesela odbywa się głównie po zmroku, a z managerem lub właścicielem sali spotykacie się zwykle przed zmrokiem. Może to powodować rażące różnice w wyglądzie sali. W żółtym żarowym świetle, czy przy migadełkach zespołu/DJ nie da się stworzyć imprezowego klimatu.

Dekoracja światłem to hasło którego szukacie

Dziś omówimy mniej znany temat zwany dekoracją światłem. Jest to naszym zdaniem obowiązkowy element wesela w 2018, 2019 czy 2020 roku!

Co to właściwie takiego jest ta dekoracja światłem? To po prostu dodatkowe oświetlenie, często w formie paneli ledowych czy ruchomych głowic. Panele ledowe rozstawia się dookoła sali weselnej przy ścianach tak, aby równo oświetlić je w jeden lub dwa stałe kolory. Głowice oświetleniowe to z kolei ruchome lampy, które rzucają przeróżne kolorowe, szerokie wzory lub np. snopy światła. Do pary z głowicami powinno iść lekkie przydymienie sali bankietowej, aby podkreślić linię światła rzucanego przez głowicę.

Skąd wziąć takie oświetlenie?

Można wynająć firmę specjalizującą się w tego typu zleceniach. Z pewnością sporo ogłoszeń znajdziecie lokalnie na portalach ogłoszeniowych, czy facebookowych grupach. Warto też zapytać zespół/DJa, czy nie świadczy usług w tym zakresie. A może mają kogoś do polecenia?

1111

Oświetlenie podstawowe to doświetlenie ścian sali za pomocą paneli ledowych. Rozwiązanie to jest o tyle wygodne, że nie wymaga zewnętrznej obsługi.

33333

Oświetlenie bardziej zaawansowane to zestaw np. paneli ledowych i ruchomych głowic. W przypadku tego rozwiązania jest potrzebna osoba, która zaprogramuje głowice w określony sposób i po prostu będzie przełączać między programami w odpowiednich momentach. Inny klimat powinno tworzyć światło przy wolniejszym romantycznym utworze, a inny przy szybszych skocznych kawałkach. Osoba odpowiedzialna za sterowanie światłem potocznie jest nazywana "świetlikiem".

Niektóre zespoły czy DJ'e oferują dodatkową dekorację światłem LUB już mają to w pakiecie. Upewnijcie się jak to jest u was.

Często ładne obiekty tracą urok bez dodatkowego światła. Żarowe, okropnie żółte, światło niszczy urok obiektu weselnego. Natomiast odpowiednio rzucone kolory w średniej klasy lokalu dadzą lepszy efekt niż droższa sala.

Co, poza kolorem, da wam dodatkowe oświetlenie? Zdecydowanie lepszą zabawę gości. Z naszych doświadczeń zebranych w trakcie dużej ilości wesel jednoznacznie wynika pewna prawidłowość - przy dodatkowym oświetleniu na sali robi się niesamowity, bankietowy klimat dzięki któremu goście zostają dłużej. A chyba o to w tym wszystkim chodzi.

2222

Zdjęcia i wideo które oglądacie w tym artykule powstały przy współpracy z najlepszą ekipą KonferansjerDJ.pl. Powiem wam tylko tyle - nie ma drugich takich. Jeśli impreza to tylko z nimi!