Jak uniknąć 10 najpopularniejszych błędów pary młodej?

Idealny ślub w 2018/2019? Wystarczy tylko zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, które przybliżę w poniższym artykule.

1

DETALE

Duża część fotografów oraz filmowców lubi poświęcić jakąś część reportażu na uwiecznienie detali, dlatego warto poczekać na nas z przedwczesnym ubieraniem się. Kadry wiszącej sukni czy ułożonej biżuterii są zazwyczaj obłędne i właśnie te detale tworzą cały klimat.

2

JEDEN GUZIK

Mało kto wie, ale ostatni z guzików marynarki powinien być rozpięty. Najczęściej ostatnio spotykane marynarki mają dwa guziki a więc drugiego się nie zapina. Warto pamiętać też o tym że siadając guzik rozpinamy a wstając zapinamy.

3

BUTONIERKA I POSZETKA

Kieszonka w marynarce przeznaczona jest dla poszetki. Gdzie zatem powinna znaleźć się weselna butonierka? Powinniśmy ją wpiąć w lewą klapę, powyżej kieszonki z poszetką. Instrukcję jak złożyć poszetkę możecie zobaczyć tutaj.

Wypożyczcie manekin'a do sukni

Suknia ślubna jak jak każde inne ubranie zaprojektowane jest tak aby układało się na ciele. Przed włożeniem sukni na siebie warto jest odpowiednią ją wyeksponować do zdjęć. Z pomocą przychodzą salony które często oferują wynajem manekina. Dzięki temu twoja wymarzona suknia będzie wyglądać wyśmienicie, rozwiąże to też kwestie jak i gdzie ją powiesić.

4

PRZYJAZD DO PANNY MŁODEJ

Zwyczajowo pan młody przyjeżdżając do panny młodej powinien przynieść swojej przyszłej małżonce bukiet kwiatów. Butonierki odebrane zazwyczaj z kwiaciarni razem z bukietem warto oddać na chwilę komuś innemu, np. rodzicom tak aby nie mieć skrępowanych rąk.

5

CEREMONIA ZAŚLUBIN

Podczas ceremonii dobrze jest jak pomiędzy wami zachodzi interakcja. Będziecie wyglądać romantycznie zerkając na siebie, trzymając się za ręce czy delikatnie szepcąc do siebie.

6

PRZYSIĘGA

Najważniejszy moment ceremonii zaślubin, powinien być perfekcyjny. W tym momencie musicie stanąć frontem do siebie, spojrzeć sobie głęboko w oczy i mówić głośno i wyraźnie. Panna młoda powinna zostawić bukiet na klęczniku tak aby w momencie nakładania obrączek mieć dwie ręce wolne.

Zadbaj o detale

Pamiętaj! Dokładne zaplanowanie szczegółów będzie rzutować na wszystkie momenty ślubu. Warto przeanalizować krok po kroku co ma się wydarzyć. Kto zawiezie kwiaty na salę? O której godzinie zrobimy błogosławieństwo? Z kim pojedzie babcia? Kto zapłaci skrzypaczce? Itd...

7

Przyjazd na salę

Podjeżdżając pod salę warto zatrzymać się wcześniej i przepuścić ewentualnych gości jadących za Parą Młodą przodem, tak aby wszyscy mieli czas zaparkować samochody i przejść na salę, żeby każdy mógł zobaczyć powitanie pary młodej przez rodziców. W okresach wczesno wiosennych oraz jesiennych radzimy poczekać jeszcze kilka minut w samochodzie tak aby goście mieli czas oddać kurtki do szatni.

8

TORT, PODZIĘKOWANIA, OCZEPINY

Dobrym pomysłem jest rozdzielić te 3 kwestie w różne bloki wesela. Robiąc np. tort o 22:00, podziekowania o 23:00 i oczepiny o 24:00 unikamy długiej przerwy po której niestety znudzeni goście zaczynają wychodzić. Warto godziny poszczególnych kwestii ustalić z obsługą sali (tort), DJem (oczepiny) czy świadkami (podziękowania).

9

WIĄZANKA KONTRA OCZEPINY

Coraz popularniejsze staje się rzucanie bukietem ślubnym. Spowodowane jest to zazwyczaj zastąpieniem welonu wiankiem z żywych kwiatów lub fryzurą z wkomponowanym welonem. Odradzamy rzut kwiatami z racji iż dziewczyny starające się o przyszłego męża po prostu rozszarpią ten piękny bukiet na kawałki. Zdecydowanie lepiej jest kupić tani krótki welon specjalnie na oczepiny.

10

OBIEKTYW

W dzisiejszych czasach reportaże ślubne starają się być naturalne. Oczywiście część rzeczy reżyserujemy aby uzyskać jak najlepszy efekt, ale w większości przypadków proponujemy nie zerkać w obiektyw. To nie lata 90te :)